AFC N.MESTO - FK HORNÁ NITRA

publikované 05.05.2014 (aktualizované 11.06.2014)

AFC N.MESTO - FK HORNÁ NITRA     0:6   (0:3)

Z : SEDLÁK - HELBYCH, GALANI, DEDIK, MIKLANEK, GULAN, FAGULA, VIENER, str. VLCEK, ORAVEC

Odohrali sme prvý jarný zápas na domácej pôde. Po dohode s hosťujúcim trénerom sme odohrali zápas systémom 7+1 na takmer celú polovicu ihriska. Takýmto systémom budú hrávať chlapci od novej sezóny za mladších žiakov. My sme takýmto systémom ešte nehrali kým súper absolvoval takto už množstvo turnajov a zápasov. Dnes sme opäť doplatili v prvom rade na fyzickú vyčerpanosť, keďže súper striedal kompletné dve sedmičky hráčov a my sme menili len jedneho hráča r.2004 a jedného r.2005, ktorí navyše mali za sebou zápas za mladších tiež bez striedania...Hrali sme systémom 3 obrancovia, 2 záložníci a 2 útočníci, čím sme sa viac zamerali na defenzívnu hru, keďže som vedel že súper je jednoznačne najlepší v súťaži s výbornou kombinačnou hrou ale aj indiviualitami. Súper hral systémom 2 - 3 - 2, a teda na troch záložníkov z čoho bohužiaľ plynuli časté prečíslenia, keďže si nevieme preberať hráčov a komunikovať na ihrisku. Dnes sme napriek vysokej prehre podali solídny bojovný výkon, no oproti minulému týždnu viazla kombinácia a hrali sme len vykopávané lopty. Keď sme sa pokúšali o kombinácie výborne pripravený súper s kvalitným obsádzaním hráčov nemal problém nás odzbrojiť. Mrzí ma, že niektorí chalani prehrali boj už pred zápasom a rovnako ma mrzí keď sa niekto prechádza po ihrisku ako páv a všetkých spoluhráčov doslova buzeruje, kým sám hrá len na pol plynu......