SPARTAK MYJAVA - AFC N.MESTO

publikované 12.05.2014

SPARTAK MYJAVA - AFC N.MESTO     2:1 (2:1)

G : FAGULA

Z : SEDLAK - DEDIK, HELBYCH, MIKLANEK, FAGULA, GULAN, VIENER, str. STEFANOVIC

Dnes sme odohrali zatial najlepší jarný zápas, ale bohužial sme opäť doplatili na to čo nás sprevádza celú jar - málo hráčov a tým pádom sme fyzicky nestačili na súpera, ktorý točil celé šestice. Hralo sa opäť systémom 6+1 ako sme hrávali minulý rok. Od začiatku sme súpera pritlačili na jeho polovici a peknou kombinačnou hrou a bojovnosťou sme si vypracovali veľa pekných šancí. Premenili sme iba jednu keď Helbych z obrany posunul dlhú loptu po čiare, Gulán zabojoval v útoku, prihral "do ohňa" a po peknej strele Fagulu sme sa ujali vedenia. No do polčasu nám pomaly odchádzali sily a posledných 10 minút už väčšina chalanov hrala len v pokluse. To sa odzrkadlilo na tom že sa Myjaváci dostávali viac na našu polovicu a podarilo sa im streliť dva doslova náhodné góly, keď prvý si vrazil náš brankár Sedlák sám do brány , po centrovanej lopte, a druhý keď sa mu lopta od nohy odrazila rovno k voľnému súperovi. Tak ako nás neuveriteľne podržal minulý týžden od debaklu, tak sa mu dnes nedarilo. V druhom polčase sme sa ešte s vypätím posledných síl pokúšali o tlak no gól to neprinieslo, škoda čistých šancí Erikov, jeden trafil brvno a druhý sám zoči voči brankárovi neuspel. Škoda konečného výsledku, keďže dnes sme mali na víťazstvo, ale môže nás tešiť pekná predvedená hra. Za pochvalu dnes stojí zlepšujúci sa Marek Helbych, ktorý podáva posledné obdobie veľmi dobré výkony nielen na zápase ale aj tréningu.