Úvod » Majstrovské zápasy » Sezóna 2014/2015

AFC N.MESTO - FK BANOVCE

publikované 27.10.2014

AFC N.MESTO - FK BANOVCE    1:6  (1:2)

Dnes nás čakal dlhoročný rival už z čias prípraviek a halových turnajov. Vedeli sme, že to nebude ľahké a že súper sa vyznačuje najmä rýchlosťou. Spočiatku sme mali hru vo svojich rukách no naše pološance ostali nevyužité. V 16.minúte po rýchlom brejku nestrážený súperov hráč prihral za našich nestíhajúcich obrancov a ďalší nekrytý hráč skóroval. Vzápätí sme spravili hrubú chybu v obrane kedy utočník vystihol prihrávku medzi obrancami a bolo 0:2. Opäť sme sa chopili iniciatívy a po pekných strelách T.Šimloviča dorážal E.Viener a znížil na 1:2. Do druhého polčasu s,e nastúpili odhodlaní na zvrat v zápase, no dostali sme 4 góly z takmer identických situácií. My sme útočili, väčšina našich hráčov bola na polovičke súpera, no súper vybojoval loptu a z rýchleho protiútoku skóroval, keď naši obrancovia nestíhali rýchlym útočníkom. Ani dnes sme neboli slabším tímom no máme obrovské rezervy v bránení. Sme strašne mäkkí, vyhýbame sa osobným súbojom. Stále nariekame že súperi sú tvrdí, že nás kopú, udierajú, že rozhodca nepíska, ale bolo by už načase aby sme začali byť tvrdí aj my. Nové Mesto je asi najslušnejšie družstvo na svete. Snažíme sa hrať pekný kombinačný futbal, no po stratení lopty nestíhame a nevieme brániť. Chalanom nemožno uprieť snahu, najmä na našich obrancoch bolo vidieť, že sa snažia zo všetkých síl zabrániť gólom, išli aj do šmýkačiek, no bohužiaľ miesto toho aby v šmýkačke zasiahli loptu a odkopli ju, tak ju pristavili súperovi rovno na nohu.

Vlastnosti : Športovo nadaný, vhodný do kolektívu

Špeciálne vlastnosti : Rýchly, tvrdý, mierne agresívny, nebojí sa „odkopnúť loptu aj s hráčom“, či zastaviť ho hoci aj faulom na polovičke ihriska aby zbrzdil akciu, pri útoku súpera sa na neho nepozerá a nespieva si  „zastavte kolotoč“. nevyhýba sa osobným súbojom.

Prezývka môže byť : Odval, Bujak, Valach, ....