Úvod » Prípravné zápasy a turnaje » MLADŠÍ ŽIACI

14.2.

AFC NOVÉ MESTO - FSRH MORAVANY   2:2 (0:0)

G: GUCIK, PASTOREK

Z: DURDIK - GUCIK, BOLECH, KOVACOVIC (MALICEK) - ADAMOVIC, SIMLOVIC, VIENER - PASTOREK

V sobotu skoro ráno sme odohrali svoj prvý jarný zápas. Vzhľadom an t, že prvú časť zimnej prípravy sme sa venovali rnajmä rozvoji kondície a sily, to boli pre nás jedny z prvých kontaktov s loptou. Prvoradým cieľom prvého zápasu bola kondičná previerka, čo sa ešte znásobilo tým že sme mali iba jedného hráča na striedanie, kým súper točil celé sedmičky. V zápase sme zo začiatku boli slabším družstvom a hrali sme prevažne na rýchle brejky, súper viax držal loptu. No postupne sa hra začala otáčať a od polovice druhého polčasu sme boli lepším družstvom. Ukázalo,m že kondične sme dobre pripravení, napriek viacerým vápadkom pre choroby a výlety. Remízový výsledok s kvalitným súperom je spravodlivý.

19.2.

AFC N.MESTO -. FK POVAŽSKÁ BYSTRICA  3:2 (1:0)

G: MADARA 2, GUCIK

Z : DURDIK - GUCIK (KOVACOVIC), BOLECH, VIDO (SEDLAK) - HELBYCH, SIMLOVIC, MADARA - VIENER

V ďalšom zápase sme nastúpili proti druholigistovi s miernymi obavami keďže bola mimoriadne slabá účasť na tréeningoch počas jarných prázdnin. Obavy sa ale nenaplnili, od začiatku zápasu sme boli lepším družstvom, nielen kondične (napriek tomu že súper mal opäť 16 hráčov) ale aj herne. Chalani pekne kombinovali a na futbal sa dalo pozerať. Škoda viacerých nevyužitých šancí. Asi od polovice druhého polčasu sme viedlu už 3:0 a vtedy chalani výrazne poľavili, čo sa prejavilo najmä snahou o individuálne prieniky, nesústredenosť, nedôsledné bránenie a z toho vyplybnuli dva góly v našej sieti.