MYJAVA - AFC NMNV

publikované 17.03.2015

SPARTAK MYJAVA "B" - AFC N.MESTO  0:10  (0:6)

G : Adamovic 2, Madara 2, Pastorek 2, Sedlák 2, Gúčik, Viener

Z : Durdík - Vido (Sedlák), Bolech, Kovačovic (Helbych) - Adamovic (Galáni), Gúčik, Madara (Viener) - Pastorek

Dnes sme odohrali posledný prírpavný zápas a vlastne generálku na ligové majstrovské zápasy. Hrali sme s prvoligistom z Myjavy, ale proti ročníku 2003. Súper bol síce behavý a agresívny, no na prvoligistu ma dosť sklamal. My sme zase mali lepšiu fyzickú výhodu a lepšie sme kombinovali. To sa postupne ukázalo a v zápase sme nastrieĺali 10 gólov. S hrou som ale opäť nebol celkom spokojný. Hrali sme na väčšie ihrisko ako hrávame doma, ale vôbec sa to neprejavilo v ešte lepšej kombinačnej hre. Naopak stále stláčame priestor, najmä krajní hráči sa neustále tlačia do stredu a tým zhusťujú priestor, čo je pre našich stredových hráčov náročné a potom viazne kombinácia. Opäť sme sa vyhýbali posobným súbojom, súper neraz prešiel cez dvoch - troch hráčov, a dokázali sme ho zastaviť len lepším fyzickým úsilím. Súper nám ukázal ako sa hrá tvrdo, ale v rámci pravidiel, čo my vôbec nerobíme.