TURNAJ NOVÉ MESTO

publikované 17.10.2011

V nedeľu sme u nás na umelej tráve organizovali turnaj pre ročníky 2004. Hralo sa na dve ihriská systémom každý s každým pri zúčastnených 7 družstvách. Na turnaji neboli ani zdaleka tak dôležité výhry a body ako samotná hra. Pre chlapcov bolo dôležité, že si vyskúšali hrať na veľké ihrisko, keďže ich takéto hranie čaká už na budúcu sezónu. Na turnaj som nasadil dve družstvá - pričom náš "A" tím bol zložený zo skúsených chlapcov, ktorí už majú niečo odohrané a odtrénované a očakával som pekné výsledky a výkony. V "B" tíme hrali najmä noví chlapci, prevažne ročníky 2005 a chlapci ročníka 2003, ktorí sa potrebujú rozohrať aby mohli byť plnohodnotne zaradení do svojej kategórie.

Turnaja sa zúčastnilo 7 družstiev, pričom družstvá roč.2004 boli len tri - AS Trenčín, Piešťany a naše "A" družstvo. Ostatné tímy prišlo po dohode s pomiešanými 2003-2004. Išlo najmä o to aby  družstvá hrali a otestovali vo vzájomných súbojoch. Veľmi dobré výkony podali najmä chlapci z Novej Dubnice, ktorí už pravidelne hrávajú dlhšiu dobu a hrajú vyrovnané zápasy aj s našimi 2003jkami.

Turnaj sme začali rozohrávkovým zápasom medzi našimi A a B tímami. Následne sa rozbehol samotný turnaj. Celkovo naši borci obsadili krásne druhé miesto, po jednej prehre s celkovým víťazom z Novej Dubnice, kedy už svoje zahrala aj silná únava, keď ostatné tímy striedali celé šestky ale my sme menili len 3 hráčov. Dve smolné remízy so Starou Turou a AS Trenčín, keď sme oba zápasy vyhrávali a boli sme lepší, len slabé premieňanie šancí nás stálo víťazstvá. Našťastie turnaj bol natoľko vyrovnaný, že konečné výsledky nás posunuli na druhé miesto. Výkon chlapcov bol veľmi dobrý. Pri chýbajúcich Pavlíčkovi a Cagalovi sme nastúpili s 10 hráčmi (6+1 a 3 na striedanie). Všetci chlapci sa ukázali v dobrom svetle, nezľakli sa ani vyzretejších či starších súperov. Treba si uvedomiť že za nás hrali 3 chlapci roč.2005, ktorí sa rozhodbne nestratili. Účel bol splnený - chlapci si zahrali do sýtosti, podali dobré výkony, a pekne sa umiestnili čo im dodalo kus sebavedomia do ďalších bojov.

Naše "B" družstvo pôsobilo skutočným dojmom nováčikov. Mrzí ma fakt že počas 6 zápasov sa naša hra ani trochu nezlepšila. Stále v klbku, kde bola lopta tam boli všetci... Za pochválenie stoja výkony Šimona Čelka, ktorý ukázal, že má obrovský talent a pekne sa prezentoval aj Lukáš Kotleba. Jednoznačne najlepší hráči tohto tímu boli Patrik Faguľa, od ktorého som ale aj tak očakával viac a brankár Dominik Marko, ktorý mal častokrát veľmi pekné zákroky. Ostatní chlapci museli sami vidieť, že ešte majú čo trénovať aby doplnili kádre svojich ročníkov a stali sa plnohodnotnou posilou.

ZOSTAVA :

URBAN - HLINKA, ORAVEC (KLEIN) - MORAVČÍK (JEDENÁSTIK), ZÁVODSKÝ - M.MACKO (HAŠÁK), PAULECH

AFC NOVÉ MESTO "A" - AFC NOVÉ MESTO "B"    6 : 0

5. STARÁ TURÁ          6  2  2  2      8 : 9      8

6. MORAVANY N.V.      6 1  0  5     5 : 17     3

7. AFC N.MESTO "B"  6  0  0  6    0 : 37   0

Záverom by som sa chcel poďakovať všetkým rodičom ktorí pomohli pri organizácii turnaja, či už materiálne lebo sobne pomocou. Vidíte sami, že organizácia takéhoto turnaja je mimoriadne náročná a robíme si sami reklamu. Verím, že zúčastneným družstvám sme spravili dobré podmienky a že sa k nám opäť pri podobnej príležitosti vrátia. Za to patrí vďaka aj Vám.

Kalendár akcií

« 09 / 2018 »