turnaj Hodonín 6.11.

publikované 07.11.2011

TURNAJ HODONÍN ROČ.2004

Pekný turnaj s kvalitnými súpermi, v nádhernom prostredí krásnej športovej haly v Hodoníne, ktorú môžeme my na Slovensku a najmä v Novom Meste len ticho závisieť, pre nás prichystali domáci usporiadatelia. Veľmi pekne zorganizovaný a pripravený turnaj s úžasnou atmosférou nielen v hľadisku. Jediná vec, ktorá sa nám zdala chybou pri organizácii, bolo, že sa nehralo ani na jednej strane na mantinel, a preto veľa z času bola lopta v zámedzí a hádzali sa auty. Tým sa hra veľmi kúskovala a chlapci mali málo času samotnú hru. Pre našich chlapcov to bol megaturnaj s 10 tímami, vyraďovacími bojmi a vyvrcholením bolo samotné finále, do ktorého sme si vybojovali účasť.

Turnaj pre nás začal s ťažkým súperom - domácimi. Chlapci sa spočiatku hľadali, zvykali si na terén a systém hry. Postupne sme sa oťukali a dokázali sme dať súperovi gól, no ten nakoniec neuznali pre zlé striedanie. Bohužiaľ po našich chybách súper vyrovnal slabou strelou pomedzi nohy nášho brankára - ale bola to zrejme jediná vec, ktorá sa dá našemu brankárovy vytknúť, keď potom chytal veľmi dobre. Chvíľju pred koncom nám nestrážený súper dal bombou druhý gól a bolo rozhodnuté. Nakoniec bol neuznaný gól priznaný a konečný výslekok 1:2. V druhom zápase sme nastúpili proti rivaôlovi zo Sparataka Trnava a vedeli sme, že ak chceme postúpiť do semifinále nesmieme už zakopnúť. Zodpovedný výkon v obrane a pekné akcie v útoku nás dokopali do krásneho víťazstva 2:0. Ostatné zápasy v skupine sme zvládli hravo 2:0, 2:0 keď sme v oboch prípadoch jednoznačne dominovali a do semifinále sme išli s vizitkou najlepšie strieľajúceho tímu.

Semifinálový zápas sme odohrali s SK Líšeň (Brno). Zápas mal napätie, atmosféru ako to býva pri takýchto "veľkých" zápasoch. Súperovi sa podarilo skórovať a my sme sa snažili z protiútokov o vyrovnanie. Súper bol v tomto zápase viac na našej polovičke no nám sa podarilo o vyrovnanie po samostatnom nájazde Matúša Macka. V zápase s už nič nestalo aj keď súper ešte nastrelil tyč našej brány, tak museli rozhodnúť penalty. Tento dramatický rozstrel sa nám podarilo vyhrať, keď rozhodujúcu penaltu rpemenil Jakub Pavlíček.

Vo veĺkolepom finále sa stretli dve slovenské družstvá : Nové Mesto a Lokomotíva Trnava. Pekný zápas s akciami na oboch stranách, no nikto si vyloženejšiu šancu nevypracoval, aj keď súperova sieť sa viac ako 5 krát vlnila, bohužiaľ len jej bočná časť. Súper ťažil najmä v veľmi silných výkopov brankára ktoré neraz ohrozovali našu bránu. Bohužiaľ našich obrancov častokrát tieto lopty preskakovali a nevedeli si s nimi poradiť. Naši chlapci ukázali peknú hru a kombinácie no gól sa nám dať nepodarilo tak konečný stav 0:0 nakoniec dospel k penaltoveému rozstrelu. Mimoriadne dramatický a nervydrásujúci rozstrel nakoniec vyhrali súperi. Napriek konečnej prehre máme z turnaja a vystúpenia našich chlapcov výborný dojem. Aj keď bolo veľa chýb a nedostakov, bolo vidieť, že prechod do haly nebude taký rýchly a niektorí chlapci sa dlho na ihrisku hľadali, treba všetkých pochváliť za bojovnosť a snahu po víťazstve, rovnako sa utužil kolektívny duch keď najmä chlapci ktorí v posldných rozhodujúcich zápasoch menej hrali, napriek tomu povzdbudzovali svojich spoluhráčov na ihrisku a odžili zápas s nimi. V neposlednom rade zložiť poklonu za penaltové rozstrely, ktoré sú vždy lotériou a nezávidel som ani jendému hráčovi, ktorý išiel penaltu kopať, pred tak veľkým publikom a pod takým tlakom.

AFC NOVÉ MESTO - NESYT HODONÍN      1 : 2

TRNAVA GÓL                              5:6, JE DOBOJOVANÉ

ZOSTAVA :

URBAN - ORAVEC, HLINKA, PAULECH, M.MACKO

ZÁVODSKÝ (MORAVĆÍK), KLEIN - PAVLÍČEK, JEDENÁSTIK (CAGALA)

Kalendár akcií

« 07 / 2018 »