TURNAJ PÚCHOV

publikované 07.01.2012

Prvý novoročný turnaj odohrala naša predprípravka roč.2004. Turnaj sa uskutočnil na sviatok Troch kráľov v peknej športovej hale v Púchove. Turnaja sa zúčastnilo 6 družstiev z Považia a poväčšine naši budúci súperi v ligovej súťaži prípraviek na budúcu sezónu. Bola to aj dobrá možnosť porovnania pripravenosti jednotlivých družstiev na pomaly sa blížiacu sezónu 2012-2013. Turnaj sa hral najspravodlivejším systémom každý s každým so 4 hráčmi v poli, čo je podľa mňa ideálny systém pri prípravkách. V prvom zápase sme sa stretli s ešte nerozohratými Bánovcami a poľahky sme ich porazili 4:1. Potom nás trochu potrápili chlapci z Považskej Bystrice ale nakoniec sme vyhrali 3:1. Veľmi dobrý a napínavý zápas sme odohrali s domácim Púchovom, keď prvú polovicu zápasu sme dominovali my a zahodili viacero šancí v druhej časti hry postupne hru ovládol súper a poriadne sme sa potili. Nakoniec sme ubránili tesnú výhru 1:0. V ďalšom zápase sme sa stretli s Novou Dubnicou, ktorá tradične na turnajoch rôznych kategórií, nastupuje so stále rovnakým družstvom pomiešaných ročníkov 2002-2004. Do súpera sme sa nebojácne pustili a chvíľami sme ho potrápili, konečná prehra 1:5 však ukázala kde boli lepšie fyzické prednosti. V poslednom zápase s Dubnicou sme už hrali krásny futbal, s prihrávkami, narážačkami, peknými akciami s rozumom a bolo sa na čo pozerať. Nakoniec sme vyhrali 4:3 no v zápase sme jednoznačne dominovali. Dnes sme nastúpili bez troch pravidelných účastníkov – Hlinku, Cagalu a Kleina. Napriek tomu všetci chlapci ukázali že už majú čo to vo futbale za sebou. V úžasnej atmosfére dokázali takmer bez trémy odohrať pekné zápasy, ukázalo sa že majú „futbalový rozum“, pri zakladaní akcií, ale bolo zrejmé že sa dokážu na ihrisku vidieť a rozumejú si. To je výborný základ do ďalšieho fungovania tohto tímu. Ešte potešitelnejšie je, že sme všetkých našich budúcosezónnych súperov dokázali poraziť. Veríme, že tieto výsledky sa pretavia aj do samotnej ligovej súťaže. Z individuálnych výkonov to bol klasicky vyhlásený za najlepšieho hráča – Kristián Paulech, ale okrem neho dnes veľmi potešil a prekvapil Paťo Jedenástik výborným výkonom v obrane. Opäť mrzia výkony brankárov, ale zase treba si uvedomiť, že tri týždne nechytali. Pravidelným tréningom sa budú ich výkony zlepšovať. U ostatných hráčov v poli bola vidieť veľká snaha o kombinácie čo je mimoriadne pozitívny fakt do budúcnosti. Po zlepšení práce s loptou a navyknutí nabiehania si do priestoru sa môžeme ukázať veľmi peknou hrou.

AFC N.MESTO – SPARTAK BÁNOVCE     4:1

Paulech 2, Pavlíček, M.Macko