TURNAJ NMNV

publikované 27.02.2012

TURNAJ NOVÉ MESTO ROČ.2004

V sobotu 18.2. sme po prvý krát organizovali turnaj pre ročník 2004 v športovej hale v  Novom Meste nad Váhom za účasti 8 družstiev. Myslím, že veľmi dobre zorganizovanému turnaju, prispeli veľkou mierou rodičia našich malých futbalistov. Výborná pripravenosť, množstvo sponzorských darov a bezproblémový priebeh turnaja prispel k tomu, že súperi od nás odchádzali spokojní. V každom ohľade zvítazil dnes šport – futbal a detská radosť z hry. Po menších problémoch pi konečnej zostave družstiev nakoniec na poslednú chvíľu prisľúbili účast chlapci z Považskej Bystrice a tým sme mohli zachovať pôvodný systém turnaja s 8 tímami a dvomi skupinami po 4 družstvá, s následným play off a veľkým finále.
Škoda, že našich chlapcov prišlo málo, a ledva sme zložili B-tím. Viacero našich neprišlo najmä kvôli chorobe, ale viacerí prišli aj tesne po chorobe či dokonca počas choroby. Takže sme nakoniec polelpili dve družstvá a nastúpili na turnaj. Všetci mali možnosť si do sýtosti a schuti zahrať.
Náš A-tím začal dobre, bezproblémovou výhrou nad Moravannmi 3:0. Po tom následný zápas s Dubnicou sme tiež zvládli 2:0 a v poslednom zápase skupiny s Juventusom Žilina sme remizovali 1:1 a obsadsili v skupine prvé miesto. V semifinále s Púchovom sa nám ale nedarilo a po dvoch protiútokoch sme dva krát inkasovali, naopak nám sa ani po dlhom tlaku nepodarilo dať viac gólov ako jeden a taks me bohužiaľ prehrali 1:2. Súper ale ukázal výbornú kolektívnu hrum keď žiaden z hráčov nejako výrazne nevynikal ale chlapci hrali veľmi disciplinovane  zodpovedne. Nakoniec chlapci z Púchova zaslúžene vyhrali celý turnaj a odniesli si zlaté medaile. Druhý skončili naši zahraniční účastníci z Uherksého Brodu. Naši chlapci nakoniec obsadili tretie miesto kjeď v odvetnom zápase porazili Juventus Žilina 1:0.
Naše B-čko podávalo už lepšie výkony ako tomu bolo na nedávnom turnaji v Bošácu. Veľmi im chýbali v obrane Adam Klein a Patrik Jedenástik. Verím, že s nimi by ešte viac potrápili súperov. Ale jednoznačne najväčšou oporou tohto tímu bol výborne chytajúci Damián Moravčík. Najlepším výsledkom bola remíza s konečným víťazom z Púchova 2:2. Dokonca v boji o umiestnenie dokázali aj poraziť po penaltovom rozstrele Dubnicu, takže ani títo chlapci neboli stratení.

V mene všetkých detí posielam ešte raz veľkú vďaku všetkým rdičom, ktorí sa obetovali a pomohli pri náročnej organizácii turnaja.

URBAN (MORAVČÍK) – ZÁVODSKÝ, ORAVEC, HLINKA, PAULECH, M.MACKO, PAVLÍĆEK
MORAVČÍK – MADŽO, URBAN, BURZA, ČELKO, HAŠÁK, CAGALA